Zaznacz stronę

Autka dla dzieci – jak bawić się nimi na dworze?

utworzone przez | cze 15, 2021 | autka dla dzieci, autka dla dzieci do ogrodu, autko, autko dla dzieci, samochodziki zabawkowe, zabawka dla dziecka | 0 komentarzy

Autka dla dzieci to bardzo zabawki urastające do miana małych skarbów ich najmłodszych właścicieli! Mali chłopcy chcą mieć je zawsze przy sobie. Dobrze wiemy, jak zorganizować zabawę autami w domu, ale jak bawić się nimi na zewnątrz?

Jak przygotować ogród do zabawy autkami?

Jeżeli mamy ogród możemy w nim urządzić cudowne kąciki do zabawy autkami. Stwórzmy drogi z kawałków płytek chodnikowych, kafelek, drewnianych paneli lub przy użyciu starych opon, które wkopane w ziemię, mogą stać się wiaduktami lub mostami. Gdy nie mamy aż tyle miejsca lub czasu na samodzielne stworzenie małego miasteczka, możemy sięgnąć po gotowe zabawki. Na rynku dostępne są drewniane oraz sylikonowe drogi dla autek dla dzieci, a także rozkładane maty, który można użyć na trawie lub w piaskownicy.

Podwórko lub ogród to także idealne miejsce do zabawy w myjnię samochodową! Przygotujmy wcześniej:

  • gąbki,
  • ściereczki,
  • dużą miskę lub dwie,
  • konewkę lub spryskiwacz do kwiatów!

Wszystko gotowe? Zacznijmy zabawę! Najpierw trzeba wybrudzić każde autko dla dziecka. W tym celu stwórzmy z dziećmi błoto. W przypadku najmłodszych dzieci, które często wkładają ręce do buzi zamiast zwykłego błota lepiej użyjmy jadalnego brudu. Możemy go przygotować np. na bazie jogurtu i kakao.

Autka dla dzieci – jak bawić się na balkonie?

W sytuacjach gdy nie posiadamy ogrodu możemy organizować mały kącik zabaw na balkonie. Z pomocą przychodzą producenci zabawek, którzy stworzyli np. specjalne stoliki. Możemy wypełnić je dodatkowo piaskiem lub wodą w zależności od wybranego modelu. Nie zajmują dużo miejsca, a nasze dziecko spędza czas na świeżym powietrzu.

Autka to doskonałe zabawki w domu i na dworze! Wystarczy odrobina wyobraźni i kilka akcesoriów!

Najlepsze Autka dla Dzieci

Zabawki dumel