Zaznacz stronę

Parking samochodowy dla dzieci to doskonały pomysł na prezent dla małego fana motoryzacji. Dostosowany do zainteresowań najmłodszych, oferuje wiele możliwości zabaw oraz nauki. Dowiedz się czym jest zabawkowy parking oraz jakie są jego zalety.

Czym są parkingi samochodowe dla dzieci?

Małe dzieci często fascynują się różnymi światami, może to być między innymi świat kolei, wojskowy, narzędziowy, a także samochodowy. Maluch lubiący samochodziki i posiadający je w dużej ilość powinien posiadać swój własny parking samochodowy dla dzieci.

Dzięki niemu dziecko może przechowywać w nim swoje pojazdy, a także aktywnie się bawić, wymyślając różne historie. Idealnym rozwiązaniem będzie piętrowy garaż, który często posiada dodatkowe atrakcje w postaci zjeżdżalni, wind oraz myjni. W zestawie często znajdują się samochodziki oraz znaki, które dodatkowo urozmaicają zabawę. Im wyższy garaż, np. 5-cio piętrowy, tym więcej frajdy.

Parking dla dziecka to zabawkowy zestaw, który naśladuje prawdziwy parking dla samochodów. Dostosowany do potrzeb i zainteresowań najmłodszych. Występuje wykonany z różnego materiału, dostępne zarówno plastikowe, jak i drewniane, w różnych wzorach oraz o różnych wielkościach.

Co oferuje parking dla dzieci?

Często zabawki oprócz aspektu rozrywkowego oferują również wartości edukacyjne. Biorąc pod uwagę garaż dla dzieci możemy mówić o:

  • zasadach ruchu drogowego,
  • koordynacji ruchowej,
  • rozwoju logicznego myślenia,
  • kreatywności.

Poprzez zabawę na parkingach dzieci mogą poznać podstawowe zasady ruchu drogowego, takie jak znaki drogowe, sygnalizacja świetlna czy priorytety na drodze. Mogą uczyć się, którą stroną poruszają się pojazdy i jak wykonuje się manewr skręcania, wyprzedzania, bądź zawracania. Parking samochodowy dla dzieci, pozwala również na kontrolę ruchu dłoni oraz palców, poprzez manipulowanie samochodzikami oraz rampami.

Zabawy na parkingach wymagają od dzieci planowania i podejmowania decyzji. Muszą one zaplanować trasę swojego samochodu, znaleźć wolne miejsce parkingowe lub przemyśleć, jak pokonać różne przeszkody na drodze. To daje również swobodę w tworzeniu scenariuszy zabaw, przez co maluch rozwija swoją kreatywność.

Najlepsze Autka dla Dzieci

Zabawki dumel