Zaznacz stronę

Jaki samochód dla dziecka na akumulator

utworzone przez | lut 18, 2021 | autka dla dzieci opinie, autka na akumulator, autko, autko dla dzieci, Elektryczne pojazdy dla dzieci | 0 komentarzy

Elektryczne pojazdy dla dzieci oraz auta zdalnie sterowane to bardzo popularne zabawki. Wiem, jak trudno jest rodzicom rozeznać się w dostępnych w sklepach modelach i wybrać spośród wielu ten jedyny, który będzie najbardziej wytrzymały, bezpieczny i atrakcyjny dla ich pociechy. W tym artykule opiszę rodzaje oraz najważniejsze cechy różnych modeli elektrycznych i sterowanych zdalnie autek dla dzieci.

Elektryczne pojazdy dla dzieci

Autka dla dzieci posiadają bardzo wiele odmian i rodzajów. Istnieją samochody drewniane, resoraki, pojazdy inspirowane filmami rysunkowymi. Zdecydowanie największe wrażenie na małych pociechach robią zabawki na akumulator, a wśród nich pojazdy elektryczne. Sposób ich poruszania się, staranne wykonanie i realistyczny wygląd wzbogacają każdą zabawę i pozwalają dziecku z łatwością wcielić się w rolę kierowcy rajdowego, strażaka, policjantki lub podróżniczki. Samochód elektryczny dla dzieci jest także świetnym sposobem przemieszczania się podczas rodzinnych spacerów.

Samochody elektryczne przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia. Należy wziąć pod uwagę stopień koordynacji, samodzielności oraz wagę maluszka. Te wszystkie czynniki wpływają na wybór odpowiedniego dla indywidualnych potrzeb modelu. Maksymalne obciążenie auta to zwykle 30-60 kg. Maksymalna prędkość wacha się między 3, a 9 km/h. Do aut dołączany jest zwykle pilot, pozwalający opiekunom na sterowanie torem i szybkością poruszania się dziecka.

Każdy pojazd posiada indywidualny czas ładowania i czas działania na pełnym akumulatorze. Warto też zwrócić uwagę na rozmiary auta dla dzieci na akumulator, dostosowując je do dostępnego w domu lub mieszkaniu miejsca na jego przechowywanie. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów samochodów dla dzieci na akumulator. Posiadają one różne kształty, kolory, detale, światła, a nawet bywają kopiami aut rzeczywistych marek takich jak Mercedes, czy Lamborghini. W sklepach można znaleźć samochody wojskowe, policyjne, terenowe, ciężarowe, wyścigowe, motocykle, quady. Ceny autek na akumulator wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Podsumowując, każdy rodzic powinien przed zakupem elektrycznego samochodu dla dzieci zadać sobie następujące pytania.

  1. Jaki jest wiek i waga dziecka?
  2. Jakie są preferowane wymagania techniczne i estetyczne?
  3. Jakim budżetem dysponuję?

Autka dla dzieci zdalnie sterowane

Zabawki rc (remote control), czyli przede wszystkim zdalnie sterowane autka dla dzieci cieszą się bardzo dużym powodzeniem ze względu na stwarzane przez nie możliwości oraz ilość pozytywnych emocji, jakie zapewniają. Tego typu autko dla dzieci to wspaniała zabawka, sprawiająca radość niezależnie od wieku. Malec może się nim bawić sam w domu lub podczas spaceru na świeżym powietrzu. Może ustawiać tory przeszkód lub urządzać wyścigi w gronie przyjaciół. Zabawka cieszy się zainteresowaniem dorosłych, którzy chętnie wraz ze swoimi pociechami doskonalą swoje umiejętności sterowania. Pilot na baterie pozwala na kierowaniem pojazdem w przód i w tył, skręcanie, obracanie, szybkie ruszanie i hamowanie.

Autko na akumulator polecane jest najczęściej dzieciom powyżej 6 lat, a czasem sugeruje się nawet wiek starszy – kilkanaście lat. Rozwija ono prędkość do około 25 km/h. Zasięg działania pilota to zwykle około 50 m. Możliwe modele zabawek rc to między innymi auto terenowe, autobus, łódź, helikopter, czołg, koparka.

Zanim rodzic zdecyduje się na zakup zdalnie sterowanego samochodu dla dzieci na akumulator, powinien zastanowić się nad następującymi kwestiami.

  1. Czy moje dziecko jest wystarczająco duże i odpowiedzialne na zabawę zdalnie sterowanym autem?
  2. Jakie są preferencje dziecka co do cech i możliwości technicznych zabawki rc?
  3. Ile jestem w stanie zapłacić za tego typu samochód?

Wybór elektrycznych samochodów dla dzieci oraz zabawek rc jest bardzo duży, dlatego zakup takich aut trzeba dobrze przemyśleć. Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą dokonać rodzicom właściwych wyborów i ucieszyć swoje dzieci trafionym prezentem.

Najlepsze Autka dla Dzieci

Zabawki dumel