Dziecięce autka to zabawka popularna od wielu lat. Niezależnie od tego, w jakim wieku jest nasza pociecha zawsze znajdziemy pojazdy adekwatne do jego wieku. Jest to idealny pomysł jako prezent przykładowo na urodziny, który może otrzymać zarówno chłopczyk, jak i dziewczynka. Jednakże mniejsze dzieci mające roczek bardziej będą preferować duże autka, gdyż ich umiejętności manualne nie są na tyle rozwinięte, aby swobodnie bawić się małymi samochodzikami oraz unikniemy ryzyka zadawnienia się zabawką.
Rodzaje autek dla dzieci
Zakupić można nie tylko zwyczajny samochód napędzany naszymi własnymi rękami, lecz również duże ciężarówki. Oto lista autek najczęściej kupowanych przez rodziców dla swoich dzieci:
- Klasyczne samochodziki
Nie ma co się dziwić, że podstawowe auta zajmują pierwszą pozycję. Tę kilkucentymetrowe małe wykonane najczęściej z metalu bądź plastiku pojazdy są najbardziej znane. Wybierać możemy z grupy różnych kolorów czy marek, a z roku na rok rynek jest stale zasypywany nowymi pojazdami. Co najbardziej istotne to taki zakup nie obciąży za bardzo portfela, gdyż jest to wydatek rzędu kilku do kilkunastu złotych,
- Większe plastikowe autka
Ich rozmiar może sięgać od kilku do kilkunastu centymetrów. Grupa docelowa takich samochodzików to najmłodsze maluchy. W tej kategorii możemy znaleźć rozmaite koparki, traktory czy ciężarówki,
- Autka na baterie
Takie zabawki potrafią samodzielnie się poruszać, bez bezpośredniej interakcji z dzieckiem mogą wydawać różne dźwięki. Jednakże nie możemy zapominać, że do sprawnego funkcjonowania zabawki potrzebne są baterie. Jednak tuż po ich zamontowaniu mogą zapewnić niepodrabiane wrażenie zarówno na młodszych dzieciach, jak i tych starszych.
- Samochody na pilot
Do niektórych autek dołączane są piloty oraz sam pojazd jest napędzany przez baterię bądź akumulator. Dzięki pilotowy dziecko jest w stanie sterować nim na odległość oraz wybierając kierunek, w którym ma się poruszyć.
Wszystkie autka dla dzieci są idealnym prezentem dla każdego dziecka, poprzez zabawę nimi wyobraźnia może się rozwijać już od najmłodszych lat.