Zaznacz stronę

Wiele dzieci, szczególnie chłopcy interesują się samochodami, kolekcjonowanie i sklejanie modeli może być jedną z pasji która zostanie z naszą pociechą na długi czas.

Kolekcjonowanie modeli to rozwojowa pasja

Samochody to jedna z kategorii modeli kolekcjonerskich, niektórym dzieciom wystarczyć może kolekcjonowanie i zabawa gotowymi modelami, inne zaś będą chciały sięgnąć po modele do samodzielnego sklejania. Kolekcjonerskie modele są bardzo estetyczne i przykuwają uwagę, stojąc na półce, jednocześnie sklejanie ich to bardzo rozwojowe hobby. Sklejanie samochodów wspomaga rozwój dziecka:

  • Rozwija sprawności manualne,
  • Uczy cierpliwości,
  • Uczy samodzielnej pracy z instrukcją,
  • Rozwija logiczne myślenie,
  • Zachęca dziecko do nauki historii.

Modele samochodów do sklejania to rozrywka ponadczasowa, idealnie sprawdzi się jakosklejanie samochodów w wieku wczesnoszkolnym, szczególnie jeżeli dziecko interesuje się tematem motoryzacji. Jest to świetna alternatywa dla zwyczajnych zabawkowych samochodzików czy samochodów na akumulator.

Jakie modele wybrać?

Na początek powinno się wybierać modele dla początkujących, takie które nie będą sprawiały dużego problemu dla dziecka, aby dziecko się nie zniechęciło. Oprócz modeli samochodów istnieje wiele innych – należy wybrać taki którym zainteresuje się nasza pociecha. Zabawa przy sklejaniu daje wielką satysfakcję, szczególnie wtedy, kiedy dziecko złoży swój pierwszy model i z dumą postawi go na półce.

Najlepsze Autka dla Dzieci

Zabawki dumel